AGRO POLSKA

Przedmiotem Konkursu było prestiżowe wyróżnienie Godłem Promocyjnym AGRO POLSKA, AGRO POLAND-EURO QUALITY i ECO AGRO POLAND – symbolem najwyższej jakości oferowanych produktów.


Celem Konkursu była promocja wysokiej jakości produktów przetwórstwa rolno-spożywczego opartego na polskich recepturach, technologiach i surowcach krajowych. Promocja produktów estetycznie opakowanych, wyróżniających się walorami jakościowymi, zdrowotnymi i smakowymi. Celem jest też upowszechnienie działań na rzecz tworzenia pozytywnego wizerunku produktów polskich dla zwiększenia zainteresowania konsumentów oraz ułatwienie wyboru wyrobów jakościowo najlepszych, kreowanie swoistego patriotyzmu lokalnego. Jest to ważny element promocji dla firm polskich, w tym regionalnych i lokalnych producentów.


Laureaci Konkursu uzyskali nagrody, w tym statuetkę i dyplom oraz prawo znakowania Godłem Promocyjnym wyróżnionego produktu lub grupy produktów przez okres 1 roku na podstawie licencji organizatora, z możliwością przedłużenia tych uprawnień na następny okres. Gala Finałowa obejmowała prezentację własnych ofert połączoną z degustacją produktów spożywczych                    i promocją marki.

Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”

Wafle Podkarpackie z oferty „Delta” to jeden z produktów, którym Loża Ekspertów Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” przyznała prestiżowy certyfikat jakości. Decyzja                 o wyróżnieniu wafli zręcińskiej firmy zapadła 28 października br.,  podczas XVIII audytu żywności zorganizowanego w ramach programu „Doceń polskie”. Honorowym patronem tego przedsięwzięcia promującego wysokiej jakości żywność z oferty rodzimych producentów jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Wafle Podkarpackie nagrodzone certyfikatem „Doceń polskie”

Już po raz osiemnasty przeprowadzona została atestacja żywności z asortymentu polskich wytwórców. Zorganizowany w ramach programu „Doceń polskie” audyt odbył się 28 października    w Czeladzi. Jednym z artykułów spożywczych, które otrzymały certyfikat „Doceń polskie” oraz zaszczytny tytuł TOP PRODUKT są Wafle Podkarpackie z asortymentu mieszczącego się                 w Zręcinie Przedsiębiorstwa Produkcyjno Handlowo Usługowego „Delta” Edyta Gonet.Loża Ekspertów programu „Doceń polskie”, którą tworzą specjaliści z branży spożywczej, przyznała waflom maksymalne noty za smak, wygląd oraz stosunek jakości do ceny. Za każdą z tych trzech cech można zdobyć noty w skali 1-10. Godłem „Doceń polskie” mogą być nagradzane wyłącznie artykuły, które zdobędą od jury minimum 7,5 pkt. Tytułem TOP PRODUKT honoruje się zaś tylko żywność z maksymalnymi notami.

Każdy członek komisji ocenia produkty indywidualnie, nie konsultując się z pozostałymi specjalistami.

Przewodniczącym Loży Ekspertów jest Mirek Drewniak, mistrz kuchni, współzałożyciel i członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni.

 - Certyfikaty „Doceń polskie” nie są przyznawane wszystkim produktom, które zakwalifikowały się do udziału w audycie. Znak promocyjny otrzymują tylko najbardziej wartościowe wyroby, dlatego też godło programu stanowi dla konsumentów cenną rekomendację - mówi Marek Bielski, twórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.

- Nagrodzone przez ekspertów artykuły cechują się nie tylko wysoką jakością, ale i rodzimym pochodzeniem. W audycie mogą uczestniczyć tylko produkty z tzw. polskim akcentem; tworzone na podstawie tradycyjnych przepisów, z rodzimych składników lub na terenie naszego państwa. Wybierając żywność z certyfikatem „Doceń polskie” konsumenci mają pewność, że wybierają sprawdzony produkt, a jednocześnie wspierają krajowych producentów - dodaje M. Bielski.

Program „Doceń polskie” jest realizowany od 2011 roku. Od samego początku jego funkcjonowania, honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Godło „Doceń polskie” można otrzymać wyłącznie podczas odbywających się cztery razy w roku audytów żywności. Więcej informacji na temat programu i jego laureatów, a także inicjatyw promujących polskie artykuły spożywcze można znaleźć na stronie www.docenpolskie.pl.P.P.H.U. "Delta" Edyta Gonet, Zręcin Laureatem XIX edycji konkursu PRACODAWCA ORGANIZATOR PRACY BEZPIECZNEJ

Jak wskazali organizatorzy, celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa            i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzegania przepisów prawa pracy. Dodali, że konkurs buduje pozytywny wizerunek pracodawcy, dbającego o godne                    i bezpieczne warunki pracy.

Laureaci to przedsiębiorcy, którzy wdrożyli nowoczesne systemy zarządzania, wprowadzili programy ciągłego doskonalenia zasad bezpiecznej pracy, sięgnęli po najnowsze technologie, wyeliminowali zagrożenia dla zdrowia i życia swych pracowników.

Kapituła biorąc pod uwagę, że rodzaj oraz skala problemów związanych z ochroną pracy zależy od liczby osób jakie zatrudnia dana firma, oceniała kandydatów do nagrody w trzech kategoriach - firmy zatrudniające do 50, od 51 do 250 i powyżej 250 osób.